Статті блогу

Нові правила перевірок Держпраці

Карантин вніс свої корективи в роботу контролюючих органів. На планові перевірки накладено мораторій, тоді як позапланові перевірки активізувалися. Коли і до чого готуватися бізнесу розбираємо нижче

У зв'язку з продовженням карантину до 31.07 мораторій на планові перевірки підприємств також продовжується до 01.08.2020 року. Але це не привід розслаблятися, адже з 27.05.2020 поновилися позапланові перевірки.

Вони проводяться на підставі звернень громадян під час карантину про недотримання роботодавцями норм трудового законодавства. Варто пам'ятати, такі перевірки можуть проходити без попередження з виїздом прямо на ваше підприємство.

За інформацією Держпраці в регіонах вже зафіксовані скарги щодо таких питань:
- ухилення від укладення трудового договору;
- незаконне звільнення;
- примусова відправка у відпустку без збереження заробітної плати;
- продовження тривалості робочого часу без оплати понаднормових;
- недотримання санітарних норм на робочому місці та ін.

Як підготуватися до такої перевірки ви можете прочитати у відповідному чек-листі нижче у нас в стрічці. Відзначимо, що до питань охорони праці можуть додатися і питання забезпечення роботодавцем норм безпеки в зв'язку з пандемією. А саме - дотримання масочного режиму на підприємстві, дистанції, наявності доступу до води і антисептиків. Про що у вашій «папці з документами» завжди повинен бути відповідний наказ.

Хочете дізнатися тонкощі підготовки до перевірок в вашому бізнесі

Задавайте питання. Ми надамо безкоштовну консультацію.
Перевірки
Made on
Tilda